Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi    

Psikiyatri
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına ait Genel Bilgiler:

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalımız, Mart 2012'de Yrd. Doç. Dr. Salih Selek’in ve Nisan 2012'de Prof. Dr. Hamdi Tutkun’un üniversitemiz akademik kadrosuna atanmalarıyla faaliyetine başlamıştır. Eylül 2015 tarihinde de, Prof. Dr. Serhat Çıtak üniversitemiz akademik kadrosuna atanmış ve Anabilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Anabilim Dalımız bünyesinde, halen aktif olarak görev yapan 2 profesör öğretim görevlisi, 1 uzman doktor bulunmaktadır. 4 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık öğrencisi de eğitim görmektedir. Anabilim Dalımız, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merdivenköy Poliklinikleri yerleşkesinde, 4 poliklinik odası, 1 eğitim odası, 1 heyet odası ile eğitim ve sağlık hizmetini sunmaktadır. 

         Anabilim Dalımız tarafından, sadece poliklinik hastalarına yönelik ayaktan psikiyatrik teşhis ve tedavi hizmeti, ayrıca diğer dal kliniklerinde yatan hastalar için konsültasyon hizmeti verilmektedir. Psikiyatri yataklı servis kuruluş çalışmaları devam etmektedir ve yakın zamanda hizmete açılması planlanmaktadır.

Anabilim Dalımızda, çeşitli ruhsal rahatsızlıkların ayaktan teşhis ve tedavisi, psikoterapi hizmetleri, adli ve idari konularda değerlendirme ve bilirkişilik hizmetleri yürütülmektedir. Ayrıca hastanemizde bulunan psikoloji ünitesinde görev yapan 3 psikolog da,  psikolojik test ve diğer değerlendirme yöntemleriyle çalışmalarımıza katkıda bulunmaktadır.

 

ADI - SOYADI UNVANI AKADEMİK ÜNVANI
SERHAT ÇITAK PROFESÖR İDARİ VE EĞİTİM SORUMLUSU
CAN TUNCER PROFESÖR PROFESÖR
HASAN TURAN KARATEPE YARD.DOÇENT YARD.DOÇENT
AYNUR GÖRMEZ YARD.DOÇENT YARD.DOÇENT
OSMAN AĞA ÖNAL UZMAN DOKTOR UZMAN DOKTOR
RÜMEYSA YENİ ELBAY UZMAN DOKTOR UZMAN DOKTOR
BURCU BAKAR ASİSTAN ASİSTAN
HATİCE GÜNCÜ KURT ASİSTAN ASİSTAN
SELMA HİLAL AVCI ASİSTAN ASİSTAN
VOLKAN SENEGER  ASİSTAN ASİSTAN


Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Göztepe
Tıp Dergisi
Bizi Takip Edin